कोभिड-१९ संक्रमणको जोखिम पुनः बृद्धि भएसंगै देवघाटमा मलामी संख्या कम गर्न आग्रह

भञ्ज्याङ समाचारदाता (देवघाट)

विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) संक्रमणको जोखिम पुनः बृद्धि भएपछि देवघाट क्षेत्र विकास समितिले मलामी संख्या कम गर्न आग्रह गरेको छ । कोरोना संक्रमण पुनः बृद्धि भएसंगै जनस्तरमा चासो र चिन्ता व्यक्त भएपछि समितिले मंगलबार सूचना जारी गर्दै मलामी आउँदा सचेतना अपनाउन आग्रह गरेको हो ।

कोरोना संक्रमणबाट बच्न र बचाउनका लागि २० देखि २५ जनासम्म मलामी आउन आग्रह गरिएको समितिका कार्यकारी निर्देशक धिरणबाबु घिमिरेले जानकारी गराए । उनले भने, ‘सनातन संस्कृतिका अनुयायीहरुको पावनभूमि देवघाटधाम पनि कोरोना संक्रमणको उच्च जोखिममा छ । रोग लागिसकेपछि चिन्ता गर्नुभन्दा बेलैमा सतर्कता अप्नाउनु उत्तम हुन्छ ।’

मलामीहरुलाई न्युन संख्यामा आएर धेरै घुमफिर नगर्ने, नुहाईधुवाई गरी चोखो शुद्ध भएर घर फर्किन समितिले आग्रह गरेको छ । यस्तै, कोरोना भाइरसको संक्रमण छिमेकी मुलुक भारतमा थप क्रियाशिल भई नेपालमा समेत संक्रमितको दर बढ्दै गएको र मृत्युदरमा समेत बृद्धि भएको हुँदा जिल्लामा भिडभाड नगर्न, जात्रा, मेला महोत्सव, कर्न्र्सट नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय तनहुँले आग्रह गरेको छ ।

यस्तै, कोभिड-१९ संकट व्यवस्थापन केन्द्रको मंगलबार बसेको बैठकबाट कोरोना भाइरस संक्रमणको सम्भावनालाई मध्यनजर गरी पहिले सञ्चालनमा आएका क्वारेन्टाइन, आइसोलेशन केन्द्रलाई तयारी अवस्थामा राखी थप प्रभावकारी बनाउन सबै स्थानीय तहलाई अनुरोध गरेको छ ।

जिल्लाबासीलाई स्यानिटाइजर, माक्स र सामाजिक दुरीको संस्कृति विकास गर्न आग्रह गरिएको छ भने, यसो गरेको नपाइएमा संक्रामक रोग ऐन बमोजिम कारबाही गर्ने जिल्ला प्रशासन कार्यालय तनहुँले जनाएको छ ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker