राष्ट्रपति बनेपछि पहिलो पटक गृह जिल्ला आउँदै रामचन्द्र पौडेल

भञ्ज्याङ समाचारदाता/दमौली

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेल शनिबार गृहजिल्ला तनहुँ आउने भएका छन् । राष्ट्रपति बनेपछि पौडेल पहिलोपटक गृहजिल्ला आउन लागेका हुन् ।
व्यास नगरपालिका-३ बिपी वनवाटिकामा निर्माण सम्पन्न भएको सभागृहको उद्घाटनका लागि असोज ६ गते राष्ट्रपति पौडेल तनहुँको दमौली आउने कार्यक्रम रहेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी छविलाल रिजालले जानकारी दिए।
उनका अनुसार शनिबार तनहुँको दुइ स्थानको कार्यक्रममा सहभागि भई राष्ट्रपति पौडेल काठमाडौं फर्किने भएका छन् । बिहान तनहुँको भानु नगरपालिका-१३ स्थित मिर्लुङकोटमा रहेको भंगेरथानमा पूजा गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । त्यसपछि राष्ट्रपति पौडेलले दमौलीमा निर्माण गरिएको सभागृहको उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम १ बजे तय भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रिजालले जानकारी गराए ।
तनहुँको दमौलीमा २३ करोड ६२ लाख ४३ हजार ३३१ रुपैयाँको लागतमा निर्माण गरिएको करिब ७५० जना क्षमताको सभाहल । तस्विर : निशा थापा मगर/भञ्ज्याङ
यस्तै, राष्ट्रपति पौडेलले सभागृहको आडैमा निर्माण गरिएको बिपी पार्कमा बिपी कोइरालाको शालिकको अनावरण गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । २३ करोड ६२ लाख ४३ हजार ३३१ रुपैयाँ लागतमा श्री डाँफे एमए प्रतिष्ठा जेभी काठमाडौंले सभाहल निर्माण गरेको छ । करिब ७५० जना क्षमताको उक्त सभाहल गण्डकी प्रदेशकै ठूलो रहेको मानिएको छ ।
करिब छ हजार ५०० वर्गफिट क्षेत्रफलमा दुइ ब्लकमा गरी भवन निर्माण गरिएको छ भने लम्बाइ ७५ र चौडाइ ४५ सेन्टिमिटरको बिम निर्माण गरिएको छ । उक्त भवन चार ढलानको बनाइएको छ । भवनको भुइँ ढलानमा सवारी पार्किङ, दोस्रो तलामा स्टेज, तेस्रोमा सेमिनार हल र चौथोमा अतिथिका लागि कपडा परिवर्तन गर्ने र आराम गर्ने कक्ष निर्माण गरिएको छ ।
उद्घाटन पश्चात जिल्ला सभाको बैठक बसि उक्त सभाहल सञ्चालनमा ल्याईने जिल्ला समन्वय समिति तनहुँका प्रमुख शान्तिरमण वाग्लेले बताए । यस्तै, राष्ट्रपति गृहजिल्ला आउने भएपछि अहिले दमौली बजारलाई सिंगारपट्टार गरिएको छ । व्यास नगरपालिकाले दमौलीको प्रशासन चोक क्षेत्रमा सरसफाई, रङ्रोगन, सफासडकको दुबै तर्फा सडक पेटीमा रङ्रोगन, सडकमा जेब्राक्रसिङ तयार गरेको छ ।
Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

छुटाउनुभयो कि?

Close
Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker