तनहुँ-१ उपचुनाव : रास्वपाको वृहत चुनावी सभा

भञ्ज्याङ समाचारदाता/दमौली

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा) का सभापति रवि लामिछानेले सुशासन र समृद्धि मूल लक्ष्य भएको बताएका छन् । तनहुँको दमौली आइतबार आयोजित वृहत चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्दै सभापति लामिछानेले आफ्नो पार्टीको मुख्य प्राथमिकता सुशासन र समृद्धि रहेको बताए ।

‘देश बनाउने संकल्प बोकेर अगाडि बढेका छौं, यो मुद्दामा सबै राजनीतिक दलबीच सहमति आवश्यक छ’, उनले भने, ‘योग्य र सक्षम मानिस ल्याएर देशलाई समृद्ध बनाउने हाम्रो लक्ष्य हो र सोही लक्ष्य पुरा गर्न तनहुँबाट हाम्रा उम्मेदवारलाई निर्वाचित गराउन आवश्यक छ ।’

‘देशको भ्रष्टाचारका सूचक हेर्ने हो भने भ्रष्टाचारलाई जीवनशैली मान्न थालिएको छ’, उनले भने, ‘मुलुकमा भ्रष्टाचारको सफाइ आवश्यक छ । भ्रष्टाचार रोग बनिसकेको छ, यसले नेपाललाई धराशयी बनाउँछ । यसको विरुद्धमा उभिनैपर्छ भनेर यसको विरुद्धमा उभिएका छौं ।’

चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्दै सभापति लामिछानेले पार्टीका समर्थकहरुले सामाजिक सञ्जालमा गरेको गालीगलोजप्रति आफ्नो कुनै निर्देशन नभएको बताए । उनले भने, ‘अहिले पनि सामाजिक सञ्जालमा कतिपय मानिसहरुले हाम्रा समर्थकहरुले गालि गरेको कुरालाई हामीलाई कटाक्ष गरेको कुरालाई मैले हेरे ।

हाम्रा समर्थकहरुले कसैलाई गालीगलोज गर्नुभएको रहेछ । त्यसको भार पनि हाम्रो टाउकोमा हालिएको छ । म क्षमा चाहन्छु हाम्रो कार्यकर्ता छैनन् र हुनेवाला पनि छैनन् । यो पार्टी कार्यकर्ता रहित पार्टी हो । केही सदस्य छन् सँगसँगै हिँड्छन् ।’

उनले रास्वपालाई माया गर्नेहरुलाई कसैलाई गालीगलोज नगर्ने आग्रह गरे । उनले भने, ‘कुनै पनि समर्थकले देश विदेशबाट गरिएको रहेछ भने त्यो हाम्रो निर्देशनले होइन । रास्वपालाई माया गर्नुहुन्छ भने कसैलाई गालीगलोज नगर्नुहोला। त्यसको दोष हाम्रो टाउकोमा पर्न आउँछ । जसले गरेका छन् मैलले हात जोडेर माफी मागे । क्षमा गरिदिनुहोला । हाम्रो तर्फबाट भएको होइन ।’

चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्दै तनहुँ १ का उम्मेदवार स्वर्णिम वाग्लेले तनहुँको विकास र देशको अर्थतन्त्र उकास्ने आफ्नो प्रमुख एजेण्डा भएको बताए । उनले वैशाख १० को उपनिर्वाचन केवल एक थान सांसद निर्वाचित गरेर प्रतिनिधिसभा पठाउने कर्मकाण्डी संसदीय क्यालेण्डरमात्रै नभएको बताए ।

‘यो परिवर्तनकारी र यथास्थितिवादीबीचको लडाइँ पनि हो । यो रक्तविहीन शान्तिपूर्ण क्रान्ति हामी परिवर्तनवादीहरुले जित्नुपर्छ’, उनले भने, ‘तनहुँको विकास गर्ने, राजनीति सङ्ल्याउने र अर्थतन्त्र उकास्ने मेरो प्रमुख कार्यसूची हो । यहाँ वर्षौदेखि एउटै समस्या समाधान हुन सकेको छैन ।’

यस्तै, उनले वैशाख १० को उपनिर्वाचनमा बुथ क्याप्चर हुनसक्ने संका व्यक्त गरेका छन् । आफ्ना प्रतिस्पर्धीहरु रन्थनिसकेको टिप्पणी गर्दै उनले भने, ‘तपाईंहरुले घण्टी चिन्हलाई दिनुभएको मत एउटा पनि दुरुपयोग नहोस् । तीनको हामीले संरक्षण गर्न सकौं । मतदान सकिएपछि मतदान गणनास्थलमा ल्याएर मत नगनेसम्म जनताले नै त्यसको पहरेदारको भूमिका खेल्नुपर्छ ।’ कार्यक्रममा रास्वपाका महामन्त्री डा मुकुल ढकालले देशलाई समृद्धि बनाउने अभियानसहित पार्टीको उदय भएको बताए । काठमाडौं-८ का प्रतिनिधिसभा सदस्य विराजभक्त श्रेष्ठले निर्वाचनका बेला जनता लोभमा प्रभावित हुन नहुने बताए ।

काठमाडौं-६ का प्रतिनिधिसभा सदस्य एवं पूर्वमन्त्री शिशिर खनालले विदेशमा पढेर आएकाहरु राजनीतिमा आउनहुन्न भन्ने गलत भ्रम फैलाइएको बताए । काठमाडौं-२ का प्रतिनिधिसभा सदस्य सोविता गौतमले राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी जनताको भरोसाको पार्टीका रुपमा विकास भएको चर्चा गरिन । पार्टीका केन्द्रीय सदस्य रमेश प्रसाइँले विश्वले चिनेको स्वर्णिम वाग्लेलाई आज संसद्ले खोजेको बताउँदै भारिमतले विजयी गराउन आग्रह गरे ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker