म्याग्देमा ग्रामीण भिडियो एक्स-रे सेवा

तनहुँको म्याग्दे गाउँपालिकाले ग्रामीण भिडियो एक्स-रे मेसिनबाट गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाको स्वास्थ्य परीक्षण सेवा सुरु गरेको छ । गाउँपालिकाले वडा नं. ४ स्थित थर्पु स्वास्थ्य चौकीमा निःशुल्क भिडियो एक्सरे सेवा सुरु गरेको हो ।

गाउँपालिकाको सहयोगमा मंगलबारदेखि स्वास्थ्य चौकीमा निःशुल्क भिडियो एक्सरे सेवा सुरु भएपछि अब भिडियो एक्सरे सेवाका लागि म्याग्दे लगायत आसपासका भेगका महिला दमौली वा पोखरा जानुपर्ने बाध्यताबाट मुक्त भएका छन् ।

भिडियो एक्सरे सेवा थालिएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष श्रीप्रसाद श्रेष्ठले भने, “स्वास्थ्य सेवा विस्तार गर्ने योजनाअनुरुप भिडियो एक्सरे सेवा शुभारम्भ गरेका हौँ । गाउँपालिकाले जनताको स्वास्थ्यलाई उच्च प्राथमिकता दिएको छ ।”

गाउँपालिकाले मंगलबार नै स्वास्थ्य चौकीलाई भिडियो एक्सरे मेसिन हस्तान्तरण गरेको हो । पहिलो दिन दश जना गर्भवतीलाई सेवा प्रदान गरिएको गाउँपालिकाका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख तिलक घिमिरेले जानकारी दिए ।

गर्भवतीले अब भिडियो एक्सरे सेवा लिन महँगो रकम खर्चिएर अन्यत्र जानुपर्ने बाध्यता हटेको उनले बताए ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker