औधोगिक ग्राम निर्माणका लागि भानुले बजेट पायो

भञ्ज्याङन्यूज

तनहुँको भानु नगरपालिकामा औधोगिक ग्राम निर्माणका लागि १ करोड बजेट प्राप्त भएको छ । नगरपालिकाको वडा नं. ३ को खहरे बजारदेखि ६ सय मिटर नजिकै करिब ५८ रापनी क्षेत्रफलको जग्गामा औधोगिक ग्राम निर्माणाधीन अवस्थामा छ ।

उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयले उक्त स्थानमा औधोगिक ग्राम निर्माणका लागि १ करोड रकम बिनियोजन गरेको हो । यही असार मसान्त काम सक्न टेन्डर प्रक्रिया समेत शुरु हुन लागेको नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दिवाकर पौडेलले बताए ।

नगरपालिकाले सो स्थानमा औधोगिक ग्राम निर्माणका लागि २४ करोड २८ लाख २५ हजार रुपैंयाको डिपिआर तयार गरिसकेको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पौडेलले बताए ।

औधोगिक ग्रामका लागि पहुँचमार्गको स्तरोन्नती गर्ने, औधोगिक ग्राम भित्र सडकको ट्रयाक खोल्ने, जग्गा सम्याउने र रिटर्निङ वाल लगाउने कार्य यसै आर्थिक वर्ष भित्र सम्पन्न गर्ने र औधोगिक प्रयोजनका लागि ट्रस निर्माण गरिने भएको छ ।

नगरपालिका भित्र औधोगिक ग्राम स्थापना गरी विभिन्न उद्योग संचालन गर्न अनुमति दिने र नगरपालिकाका जनशक्तिलाई रोजगारी सृजना गरी नगरबासीको आर्थिक अवस्था उकास्ने नगरपालिकाको मुख्य उद्देश्य रहेको नगरप्रमुख आनन्दराज त्रिपाठीले बताए ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker