गण्डकी प्रदेशका सांसदद्वय कोइराला र गुरुङद्वारा निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विकास योजना छनोट

भञ्ज्याङ समाचारदाता (दमौली)

गण्डकी प्रदेशको निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विकास कार्यक्रम अन्तरगत तनहुँ निर्वाचन क्षेत्र नं. २ प्रदेश (क) र निर्वाचन क्षेत्र नं. १ प्रदेश -क)बाट प्रत्यक्ष तर्फाट निर्वाचित प्रदेश सभा सदस्य आशा कोइराला र रामबहादुर गुरुङले निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विकास योजना छनोट गरी र्सार्वजनिक गरेका छन् । सांसद कोइरालाले भवन निर्माण, सडक, पार्क, खेल मैदान लगायतका पूर्वाधारका आयोजनालाई प्राथमिकतामा रखि बजेट विनियोजन गरेकी छन् ।

सांसद कोइरालाले शुक्लागण्डकी नगरपालिका-२ मा शहिद स्मृति पार्कलाई २५ लाख, वडा नं. ३ को शहिद कृष्ण मावि भवन निर्माणलाई २५ लाख, वडा नं. १ थप्रेकको अमृत आमा समुह भवन निर्माणलाई ५ लाख, वडा नं. २ गाछेपानी भुलभुले बारही मोटर मार्गलाई ६ लाख, वडा नं. ५ वेलचौतरा स्थित शुक्ला नागढुंगा शवदाहा गृह निर्माणका लागि १० लाख, वडा नं. ६ खैरेनीटार जनसेवा मोटर मार्गलाई १० लाख, वडा नं. ७ शहिर गिता मार्ग ५ लाख, वडा नं. ८ लालिम खेल मैदानलाई ५ लाख, वडा नं. ८ डहरे सामुदायिक भवनलाई ५ लाख, वडा नं. ९ को बाजस्थल खेल मैदानलाई ५ लाख, वडा नं. १० को देउराली आमा समुह भवनलाई १० लाख, वडा १२ को जामुने फेदी सामुदायिक भवनलाई ५ लाख र वडा नं. ११ राइपुरको राजपुर माविलाई ६ लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरेकी छन् ।

त्यस्तै, म्याग्दे गाउँपालिका २ को पसले-फौजदार गाउँ मोटर मार्गलाई १० लाख, वडा नं. ३ को एकता मगर समाज भवनलाई ८ लाख, वडा नं. ४ को छाङ थर्पु मोटर मार्गलाई १४ लाख, वडा नं. ५ को आठ शहिद पार्कलाई ८ लाख, म्याग्दे ६ को अकला क्षेत्रेभञ्ज्याङ कृषि मोटर मार्गलाई १० लाख रुपैयाँ, वडा नं. ७ को डाडा गाउँ भ्युटावर निर्माणका लागि ८ लाख, वडा नं. २ को न्यू भिजन युथ क्लव भवन निर्माणका लागि ३ लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन भएको छ ।

व्यास नगरपालिकाको वडा नं. ६ अम्रेनी स्थित गैरीडाडा कुलो मर्मतका लगि ५ लाख, वडा नं. ६ के भगेरीमा कृषि उपज संकलन केन्द्रका लागि ५ लाख रुपैयाँ, शुक्लागण्डकी ७ खैरेनीको डाङडुङे खोल्सी सिडी निर्माणका लागि २ लाख रुपैयाँ र प्रशासनिकर् खका लागि ५ लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरिएको छ ।

सांसद गुरुङको योजना

त्यस्तै, गण्डकी प्रदेशको निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विकास कार्यक्रम अन्तरगत तनहुँ क्षेत्र नं. १ प्रदेश (क) मा सडक र भवन निर्माणलाई प्रथमिकता दिंदै निर्वाचन क्षेत्रबाट प्रतिनिधित्व गर्ने प्रत्यक्ष तर्फाट निर्वाचित प्रदेशसभा सदस्य रामबहादुर गुरुङ संयोजक तथा सांसद डोबाटे विक, सरिता गुरुङ सदस्य र पूर्वव्ााधार विकास कार्यालय तनहुँका प्रमुख ओमराज ढुंगाना सदस्य सचिव रहेको समितिले विभिन्न योजनाको टुंगो लगाएको छ ।

समितिले व्यास नगरपालिका-४ स्थित सुवर्ण मोटरमार्गका लागि २५ लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका १० स्थित कलेस्ती पुलबाट अधेरीभञ्ज्याङ हुँदै धैरैनी बाटो स्तरीकरण्का लागि २५ लाख बजेट विनियोजन भएको छ । व्यास नगरपालिका ९ स्थित अमर सहित मोटर्रमर्ग र व्यास नगरपालिका ११ स्थित बेलटारी मूलपानी मोटरमार्गका लागि ९/९ लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन भएको सांसद गुरुङको सचिवालयले जनाएको छ ।

व्यास नगरपालिका १० स्थित चन्द्रकान्तचोक हुँदै नयाँ बस्ती माई थुम्का मोटरमार्ग -शेवरको चौतराबाट उज्ज्वलचोकसम्म ग्रावेल)का लागि ११ लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका-८ स्थित बिलाउने खोला सामुदायिक भवन ट्रष्ट निर्माणका लागि १० लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका-९ मेवबारी आमा समूह सामुदायिक भवन निर्माणका लागि १० लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन भएको छ ।

व्यास नगरपालिका-७ स्थित छापथोक सामुदायिक भवन मर्मत तथा बाटोबत्तीका लागि २ लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका ९ गैरीस्वाँरस्थित बसहास्थान कृषि समूहका लागि ४ लाख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-१२ स्थित रुद्रदेवी आमा समूह भवन निर्माणका लागि ६ लख रुपैयाँ, भानु नगरपलिका-१३ स्थित पोखरीछाप आम समूह भवन निर्माणक लागि ६ लाख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-११ स्थित नयाँ बिहानी प्रगतिशिल आमा समूह, एकता समाज टुहुरेपसल, ढाँडफेदी समाज घर, सिमलौर समूह भवनका लागि ११ लाख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-१ स्थित सामुदायिक भवन ग्रिनपार्कका लगि ११ लाख रुपैयाँ विनियोजन गरिएको छ ।

यस्तै, भानु नगरपालिका-३ स्थित माहा डिडमा सम्पालिङ बौद गुम्बाका लागि ५ लाख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-३ स्थित कल्लेरी कृषि तथा माछा पालन समूहका लागि ५ लख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-५ स्थित भुलभुले बरादी खेलमैदानका लागि ४ लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका-७ स्थित भञ्ज्याङ गोल्दी मोदरबाटो स्तरीकरण्का लगि ३ लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका ११ निर्वु वाराही मन्दिर निर्माणका लागि १० लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका-३ तमु पैधी, राधेराधे भवनका लागि ५ लाख रुपैयाँ, व्यास नगरपालिका-८ स्थित कोरथोक आमा समूह सामुदायिक भवनका लागि ३ लाख, भानु नगरपालिका-१० स्थित कालीपोखरी निर्माणका लागि ५ लाख, भानु नगरपालिका-६ स्थित रामप्रसाद स्मृति भवन निर्माणका लगि ४ लाख, भानु नगरपालिका-१३ स्थित कृष्णबहदुर सहिद पार्क टुटेपानी, रयाले सामुदायिक भवन, बासपानी सामुदायिक भवन निर्माणका लागि १० लख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-११ स्थित कुन्छा ठार्के बाटो हुँदै पुलिमराङ बाटो स्तरीकरणका लागि ४ लाख रुपैयाँ, भानु नगरपालिका-६ स्थित सिमपानी बाटो स्तरीकरणका लागि ३ लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरिएको छ ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker