तनहुँमा दैनिक कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै, संक्रमितको संख्या ९८० पुग्यो, ६२२ निको भए

  • भञ्ज्याङ समाचारदाता (दमौली)

तनहुँमा पछिल्लो समय दैनिक कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै जान थालेको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्याल्य तनहुँले र्सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कमा शनिबार साँझसम्म संक्रमितको संख्या ९८० पुगेको छ । जिल्लामा शनिबार मात्रै २६ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य कार्यालय तनहुँले जनाएको छ ।

जिल्लामा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दो छ । स्वास्थ्य सावधानी नअप्नाई अनावश्यक रुपमा घरबाहिरा निस्कनु, भिडभाडमा सहभागी हुनु, घुमफिर गर्नुनै संक्रमण बढ्नुको मुख्य कारण रहेको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख शंकरबाबु अधिकारीले बताए । ‘पछिल्लो समय पर्यटकीय गतिविधि पनि बढ्दै गएको छ’, उनले भने, ‘मानिसहरु स्वास्थ्य सुरक्षाका सावधानी नअप्नाई पुरानै शैलिमा र्फकन खोज्दा जोखिम बढ्दै गएको छ ।’

हालसम्म जिल्लामा १० हजार ७८० जनाको स्वाब संकलन गरी पिसिआर परीक्षणका लागि पठाइएकोमा ९ हजार २९८ जनाको नेगेटिभ र ९८० जनाको पोजेटिभ रिपोर्ट आएको छ । यसमध्ये ६२२ जना निको भएर घर फर्किएका छन् भने १४ जनाको कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु भएको स्वास्थ्य कार्यालयले जनाएको छ।

स्वास्थ्य कार्यालय अुनसार १९३ जना होम आइसोलेशनमा र २५ जना सक्रमित स्थानीय तहले निर्माण गरेको आइसोलेशनमा उपचारत छन् ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker