तनहुँको खैरेनीटारमा आजबाट शुक्लागण्डकी महोत्सव-२०७९ सञ्चालन

भञ्ज्याङ न्यूज

तनहुँको शुक्लागण्डकी नगरपालिकाको खैरेनीटारमा आजबाट शुक्लागण्डकी महोत्सव २०७९ सञ्चालन हुँदै छ । फागुन २९ गतेसम्म खैरेनीटार बजारमा सञ्चालन हुने महोत्सवको आवश्यक सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको आयोजकले जनाएको छ ।

शुक्लागण्डकी नगर उद्योग वाणिज्य संघ र शुक्लागण्डकी नगरपालिकाको आयोजनामा ‘आर्थिक, सामाजिक, खेलकुदको विकास, कृषि तथा पर्यटनको प्रवर्द्धन शुक्लागण्डकी महोत्सव कला, सिप र संस्कृतिको संरक्षण’ भन्ने नाराको साथ महोत्सव गर्न लागिएको हो ।

महोत्सवबारे जानकारी गराउने उद्देश्यले बुधबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा महोत्सव निर्देशक समुन्द्रराम श्रेष्ठले महोत्सवमा स्थानीय उत्पादनको बजारीकरण तथा प्रवर्द्धनमा जोड दिदै स्थानीय कलाकारहरुलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर महोत्सव सञ्चालन गर्न लागिको बताए । उनले भने, ‘यस पटक ठेक्काको महोत्सव नभई आयोजकले नै संचालन गर्ने भएकाले सबैको सकारात्मक सहयोगमा महोत्सव सञ्चालन हुने र यसको आवश्यक तयारी पुरा गरिएको छ ।’

महोत्सवमा विभिन्न आकर्षक कार्यक्रमहरु थपिएको र गत बर्षरुमा गरिएको कार्यक्रमहरुलाई नयाँढङ्गले प्रस्तुत गर्ने तयारी भएको निर्देशक श्रेष्ठले बताए ।

उनका अनुसार महोत्सवमा राष्ट्रियस्तरका खुला नृत्य प्रतियोगीता, लोक गायन प्रतियोगिता, कौराहा नृत्य प्रतियोगिता, रत्यौली प्रतियोगिता, विभिन्न जातजातिको झाँकी प्रदर्शन, पालिकास्तरीय भलिबल प्रतियोगिता, ब्याटमिन्टन प्रतियोगिता गरिने भएको छ ।

त्यस्तै, दगाम भुजिकोट डाँडाको अवलोकन, मिलेनियम ट्रेकमा पदयात्रा, तीनखोले देवी, अकला मन्दिर, ढोरबाराही मन्दिर, मुलबाराही मन्दिरको दर्शन एव अवलोकन, भिमादस्थित भागरमा रहेको सिद्ध गुफा, धन्दुर गुफाको अवलोकन र रक गार्डेनको भ्रमण गराइने भएको छ ।

महोत्सव सफल बनाउन विभिन्न ३७ उपसमितिहरु गठन गरिएको छ । महोत्सव अवधिमा २ लाख दर्शकले अवलोकन गर्ने आयोजकले लक्ष्य लिएको छ । पत्रकार सम्मेलनमा महोत्सव मुल आयोजक समितिका संयोजक एवं शुक्लागण्डकी नगर उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष विमलप्रसाद रिमालले सबैको सकारात्मक सहयोगले महोत्सव सफल हुने भन्दै सोही अनुसार साथ र सहयोगको अपेक्षा गरिएको बताए ।

महोत्सवबाट भएको आम्दानीले सामाजिक क्षेत्रमा लगाइने आयोजकले जनाएको छ महोत्सव अवलोकनका लागि साधारण टिकट रु. ७०, विद्यार्थीहरुलाई रु. ५० र कन्सर्टका लागि रु. ३०० रुपैयाँ तोकिएको छ । महोत्सवमा स्थानीय व्यापारीहरुलाई स्टलमा २५ प्रतिशत छुट दिइने र कृषि तथा घरेलु उत्पादन लाई निःशुल्क स्टल उपलब्ध गराउने आयोजकले बताएको छ ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker