४४ किलोमिटर दुरीको चौथो व्यास अल्ट्रा म्याराथन माघ १६ गते, तयारी तीब्र

  • भञ्ज्याङ समाचारदाता (दमौली)

तनहुँको व्यास नगरपालिकाले चौटो व्यास अल्ट्रा म्याराथन २०७७ को तयारी तीब्र पारेको छ । नगरपालिकाले शहीद दिवसको अवसरमा माघ १६ गते हुने म्याराथनका लागि नगरपालिकाले तयारी शुरु गरेको नगरप्रमुख बैकुण्ठ न्यौपानेले बताए । नगरपालिकाको वडा नं. ५ को मानुङकोटबाट व्यास वडा नं. ८ पुलिमराङस्थित शहीद उद्यानसम्मको चौथो खुला अल्ट्रा म्याराथनका लागि नगरपालिकाका उपप्रमुख मीरा जोशीको संयोजकत्वमा व्यवस्थापन समिति गठन गरी आवश्यक तयारी अगाडि बढाइएको सोमबार पत्रकार सम्मेलन गरी जानकारी गराएको छ ।

शहीदहरुको सम्झनाका साथै मगरको गाउँ मानुङ र गुरुङको गाउँ पुलिमराङलाई जोड्नका लागि अल्ट्रा म्याराथनले सहयोग पुग्ने नगरप्रमुख न्यौपानेले बताए । उनले भने, ‘खेलकुदको माध्यमबाट पर्यटन प्रवर्द्धन गर्ने उद्देश्यसहित आयोजना हुँदै आएको म्याराथन प्रभावकारी भएको छ ।’ नगरप्रमुख न्यौपानेले म्याराथनकै कारण आज मानुङ विश्वमाझ परिचित हुन सफल भएको समेत बताएका छन् ।

विहान साढे ७ बजे मानुङकोटबाट शुरु हुने म्याराथन व्यास नगरपालिका-८ पुलिमराङसम्म ४४ किमी दूरीको रहनेछ । म्याराथन मानहुँकोट सिद्ध मार्ग हुँदै अलैचे-चापाघाट-अनसन चौतारी-सफासडक-भोर्लेटार चोक हुँदै बैरेनी-दुम्सी-कलेस्ती-पाथ्रा-सत्रसय-बानियाँ डिही-बर्लाची-सोतीवेशी-बगुवा रिस्ती-बाहुन पोखरा हुँदै पुलिमराङमा पुगेर सकिनेछ ।

यस्तै, ४४ किलोमिटर दुरीको यसपाली प्रतियोगितामा कर बाहेक प्रथमका लागि ८५ हजार ७७ रुपैयाँ, द्धितीयका लागि ६५ हजार ७७ रुपैयाँ तथा तेश्रोका लागि ५५ हजार ७७ रुपैयाँ पुरस्कार प्रदान गरिने भएको छ । यसैगरी सान्त्वना हुनेका पाँच जनाका लागि जनही १६ हजार ७७ रुपैयाँ पुरस्कार तोकिएको छ । पुरस्कार रकमको कर नगरपालिका आफैंले बेहोर्ने जानकारी दिइएको छ। विगतमा झैं यसपाली पनि देशैभरबाट प्रतियोगी आउने अपेक्षा गरिएको प्रतियोगिताका संयोजक एवं नगर उपप्रमुख मिरा जोशीले बताइन् ।

प्रतियोगिताका लागि विभिन्न नौ उपसमिति गठन गरिएका छन् । विगतको प्रतियोगिताले यस रुटलाई चिनाउन मद्दत गरेको भन्दै नगर प्रमुख न्यौपानेले यसपाली पनि व्यास नगरपालिकाका यस रुटमा पर्ने क्षेत्रको चिनारीका लागि प्रतियोगिताले भूमिका खेल्ने विश्वास व्यक्त गरे । यसैगरी महिलाहरुका लागि पनि नगरपालिकाले दौड गर्ने भएको छ । अन्तर्राष्ट्रिय नारी दिवसको अवसर पारी ऐतिहासिक तनहुँसुरसम्मको हाफ अल्ट्रा म्याराथन प्रतियोगिता पनि गरिने र देशैभरबाट महिला धावकको सहभागीतामा प्रतियोगिता हुने नगर उपप्रमुख जोशीले बताइन् ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker