बाढीले बगाउँदा भानुमा एक वृद्ध वेपत्ता

भञ्ज्याङ समाचारदाता/भानु

आइतबार रातीदेखि परेको झरीका कारण आएको बाढीले तनहुँको भानु नगरपालिका-११ मा एक जना वृद्धलाई बगाएर वेपत्ता बनाएको छ । सोमबार बिहान भानु-११ स्थित ढाँडफेदी खोला तर्ने क्रममा स्थानीय ६० वर्षीय चन्द्रबहादुर गुरुङलाई बगाएर वेपत्ता बनाएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय तनहुँले जनाएको छ । वर्षाका कारण ढाँडफेदी खोलामा आएको बाढीले बगाउँदा गुरुङ बेपत्ता भएका र उनको खोजीकार्य जारी रहेको प्रहरी नायव उपरीक्षक युवराज खड्काले बताए ।

यस्तै, वर्षाका कारण आएको बाढी पहिरोले भानु नगरपालिकाका विभिन्न ठाउँमा क्षति पुर्‍याएको छ । अविरल वर्षाका कारण भानु नगरपालिका-९ बाइसजाँगरदेखि लमजुङको पाँचभाई चौतारा जाने मोटरमार्ग समेत भत्किएको छ भने मर्स्याङ्दी नदी माथिको झोलुङ्गे पुलमा समेत क्षति पुगेको छ ।

उक्त पहिरोले स्थानीय राहरी रोक्का (कान्छा दाई)को बंगुर, बाख्रा, हाँस, गाईको गोठ समेत पूर्णरुपमा क्षति पुर्‍याएको बताइएको छ । भानु मोटर मार्ग अन्तरगत भानु-२ र ५ वडा नं. जोड्ने चुँदी खोलाको बाङ्गेरुअ पुलको पर्खाल भत्काउँदा यातायातका साधन सञ्चालनमा आउन सकेका छैनन् ।

यस्तै, वर्षाका कारण भानु नगरपालिका-७, ८ र ९ का विभिन्न ठाउँमा कृषि बालीमा ठूलो क्षति पुर्‍याएको स्थानीय कृषक सीताराम बजगाइले जानकारी गराएका छन् । उनका अनुसार बीउ राखेको व्याड, खोलाखेत, कुलाहरुको बाँध वर्षाले क्षति पुर्‍याएको छ ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker