२०९औं भानुजयन्ती : राष्ट्रिय कविता प्रतियोगितामा रामेछापका परियार प्रथम

भञ्ज्याङ न्यूज

नेपाली भाषाका धरोहर आदिकवि भानुभक्त आचार्यको २०९औं जयन्तीका अवसरमा मंगलबार आयोजित राष्ट्रियस्तरको कविता प्रतियोगितामा रामेछापका विक्रमपवन परियार प्रथम भएका छन् ।

आदिकवि भानुभक्त जन्मस्थल विकास समितिले भानु नगरपालिका-४ चुँदीरम्घामा आयोजना गरेको कविता प्रतियोगितामा २४० अंक प्राप्त गरी परियार प्रथम भएका हुन् । प्रतियोगितामा उनले ‘सूर्यमुखी फूल’ शीर्षकमा कविता वाचन गरेका थिए ।

प्रतियोगितामा पर्वतका तारानाथ पराजुली २३८ अंक प्राप्त गरी द्वितीय भएका छन् । उनले ‘नजन्माइएका छोरीहरु’ शीर्षकमा कविता वाचन गरेका थिए । पर्वतकै लक्ष्मीदेव गौडेल २३६ अंक प्राप्त गरी तृतीय भएका छन् । उनले ‘प्रिय कविको सम्झनामा’ शीर्षकमा कविता वाचन गरेका थिए ।

यस्तै, अछामका मीनप्रसाद पाण्डे २३५ अंकसहित सान्त्वना प्राप्त गरेका छन् । उनले ‘मुजारे गुराँस’ शीर्षकमा कविता वाचन गरेका थिए । मोरङका केशव भण्डारी कञ्चन २३१ अंक प्राप्त गरी सान्त्वना प्राप्त गरेका छन् । उनले ‘देश छाड्नुअघि’ शीर्षकमा कविता वाचन गरेका थिए ।

प्रतियोगितामा विभिन्न जिल्लाका १५ कविको सहभागिता रहेको थियो । ३५ जिल्लाबाट ११२ कविता प्राप्त भएकामा प्रतियोगिताका लागि १५ कविता छनोट गरिएको थियो ।

प्रतियोगितामा प्रथम, द्वितीय, तृतीय र सान्त्वना हुनेलाई क्रमशः रु २० हजार, रु १५ हजार, रु १० हजार र सान्त्वना हुने दुइ जनालाई जनही रु पाँच हजार प्रदान गरिने आदिकवि भानुभक्त जन्मस्थल विकास समितिका कार्यकारी निर्देशक शंकर रानाभाटले बताए ।

पुरस्कार वितरण असार २९ गते बुधबार भानु जयन्तीको अवसरमा गरिनेछ । प्रतियोगितामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका काव्य विभाग प्रमुख प्रा डा हेमनाथ पौडेल संयोजक रहेका थिए भने सदस्यमा प्राज्ञ धीरेन्द्र प्रेमर्षी र डा विन्दु शर्मा थिए ।

यसैगरी भानुभक्तीय रामायण वाचन प्रतियोगितामा सुस्मिता तिमिल्सिना प्रथम, मधुकला आचार्य द्वितीय, सञ्जय श्रेष्ठ तृतीय, विदुर खनाल र केशवप्रकृति तिमिल्सिना सान्त्वना स्थान प्राप्त गरेका छन्। विद्यालयस्तरीय खुल्ला कविता प्रतियोगितामा अभिप्सा सापकोटा प्रथम, आयुष आचार्य द्वितीय, आशीर्वाद कट्टेल तृतीय, वीनाभक्त नेपाली र विनिषा श्रेष्ठ सान्त्वना भएका छन् ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

छुटाउनुभयो कि?

Close
Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker