आन्तरिक पर्यटक आकर्षित गर्दै भिमादको मगर लाफा भिलेज

भञ्ज्याङ न्यूज

तनहुँको भिमाद नगरपालिकास्थित मिछुर्लुङमा रहेको मगर लाफा भिलेज पछिल्लो समय पर्यटकहरूको आकर्षणको केन्द्र बनेको छ । प्रकृति, संस्कृति र मगर संस्कारलाई प्रवर्द्धन गर्दै आएको यो रिसोर्ट पछिल्लो समय निकै नै लोकप्रिय बन्दै गइरहेको छ ।

पत्रकार प्रताप रानाको व्यक्तिगत लगानीमा सो रिसोर्ट सञ्चालनमा आएको आगामी नयाँ वर्षमा एक वर्ष पुग्छ । एक वर्षको अवधिमा रिसोर्ट पर्यटकका लागि आकर्षणको केन्द्र बनेको छ ।

प्रकृतिको सुन्दर दृश्यावलोकन, मगरको संस्कार, सँस्कृति बुझन पर्यटकहरू रिसोर्ट पुग्ने गरेका छन् । रिसोर्टको मुख्य आकर्षण घुमाउने घर र खुर्पेटो रहेको छ । लोप हुन लागिसकेको अवस्थाको खुर्पेटो र घुमाउने घर रिसोर्टमा राखिएको छ । जसलाई हेर्नका लागि पछिल्लो पुस्ताहरू लालायित हुने गरेको सञ्चालक राना बताउँछन् ।

मगर समुदायको चिनारीको रुपमा रहेको खुर्पेटो रिसोर्टको अगाडि नै देख्न सकिन्छ । साथै रिसोर्टमा रहेको घुमाउने घरमा पूरानै किसिमको खरको छानो राखिएको छ । रिसोर्टमा ढिकी, जाँतो जस्ता पूराना सामाग्रीहरू पनि राखिएको छ । ‘पछिल्लो पुस्तालाई चिनाउने उद्देश्यले रिसोर्टमा पूरातात्विक तथा धार्मिक महत्वका सामाग्रीहरू राखेका छौँ,’ सञ्चालक रानाले भने । त्यहाँ ढिकी जाँतो हेर्ने मात्रै हैन चलाउन नै पाइन्छ ।

रिसोर्टमा पुगेका पाहुनाहरूलाई गाउँमै उत्पादन भएको परिकार दिइन्छ । ‘सागसब्जी त लोकल भइहाल्छ, चामल पनि यही आफ्नै बारीमा उत्पादन गरिएको खुवाउने गरेका छौँ,’ उनले भने ।

रिसोर्ट व्यक्तिगत लगानीमा सञ्चालित भएपनि समुदायलाई नै यसले समेटेको पाइन्छ । त्यहाँ पुगेका पाहुनाहरूलाई उनीहरूको चाहनाअनुसार लोकप्रिय नाच कौरा नाच देखाउने गरिएको छ । जसका लागि स्थानीय मिछुर्लुङ सांस्कृतिक ससमूहले सो नाच देखाउँछन् ।

रिसोर्टमा डुंगाको पिङ पनि राखिएको छ । डुंगाको पिङमा युवापुस्ताको विशेष आकर्षा पाइएको सञ्चालक राना बताउँछन् । मगर लाफा भिलेज रिसोर्ट प्रालिसले सो रिसोर्ट सञ्चालन गर्दै आइरहेको छ।

लाफा भेलेज रहेको मिछुर्लुङको डाडाँमा एक भ्यु टावर समेत रहेको छ । उक्त भ्यु टावरले आन्तरिक पर्यटकलाई थप आकषिर्त गर्दै आएको छ। स्थानीयको सक्रियतामा निर्माण गरिएको मिर्छुलुङ भ्यु टावरबाट सुन्दर दृश्यहरुको अवलोकन गर्न पाउँदा पर्यटकहरु थप रोमाञ्चित हुने गरेका छन् ।

कसरी पुग्ने ?

भिमादको मिछुर्लुङमा रिसोर्ट रहेको छ । तनहुँको खैरेनीटारबाट भिमाद हुँदै मिछुर्लुङ पुग्न सकिन्छ । खैरेनीटारबाट भिमाद ८ किलोमिटर मुख्य सडकमै पर्छ । भिमादबाट ४ किलोमिटर माथि मिछुर्लुङमा जानका लागि सार्वजनिक बस सहजै लाग्छ । त्यहाँ पुग्न बस भाडा सामान्यतयाः ५० रुपैयाँ लाग्छ । मिर्छुलुङबाट सहजै रिसोर्ट देख्न र पुग्न सकिन्छ ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker