विविध कार्यक्रम गरी २१०औं भानु जयन्ती मनाइने

भञ्ज्याङ न्यूज

विविध कार्यक्रम गरी २१०औं भानु जयन्ती मनाइने भएको छ । भानु जन्मस्थल चुँदीरम्घामा राष्ट्रिय विभूति आदिकवि भानुभक्त आचार्यको जन्म जयन्ती बिगतका बर्षहरुमा जस्तै विविध कार्यक्रम गरी मनाउने तयारी गरिएको छ । आदिकवि भानुभक्त जन्मस्थल विकास समितिले तीन दिनसम्म खुल्ला कविता र रामायण वाचन प्रतियोगिता, कवि गोष्ठी, दीपावली लगायतका कार्यक्रम गरी मनाउने तयारी गरेको छ ।

असार २७ गते साँझ दिपावली गरी जन्म जयन्तीका कार्यक्रमहरु सुरुवात हुने आयोजकले जनाएको छ । असार २८ गते खुल्ला कविता प्रतियोगिता र रामायण वाचन प्रतियोगिता गरिनेछ । देशका विभिन्न ठाउँका कविहरुले इमेल मार्फ पठाएका कविताहरु कार्यक्रममा सहभागि भई वाचन गर्नेछन् ।

सोही दिन कवि गोष्ठी पनि आयोजना गरिएको छ । गोष्ठीमा ललितपुर, काठमाडौ, विराटनगर, कास्की, चितवन, पाल्पा, झापा, धनकुटा, भैरहवा, तेह्रथुम बुटवल, तनहुँ, गोरखा, लमजुङ स्याङ्जा र अन्य स्थानबाट कविहरूको सहभागिता रहने आदिकवि भानुभक्त जन्मस्थल विकास समितिका कार्यकारी निर्देशक शंकर रानाभाटले बताए । कविता प्रतियोगितामा सहभागि हुनेले असार २६ गतेसम्म इमेल मार्फ कविता पठाउनुपर्ने छ भने कविता वाचन गर्न भने कवि स्वयं उपस्थित हुनुपर्ने आयोजकले जनाएको छ ।

खुला कविता प्रतियोगितामा प्रथमलाई नगद रु. १० हजार, प्रमाणपत्र तथा विर्खे टोपि प्राप्त गर्नेछन् । द्वितीयले ७ हजार र तृतीयले ५ हजार नगद तथा प्रमाणपत्र तथा विर्खे टोपी प्राप्त गर्ने छन् । यस्तै, प्रतियोगितामा सान्त्वना हुने २ जनालाई जनही रु. एक हजार ५ सय रुपैयाँ पुरस्कार प्रदान गरिने भएको छ।

यस्तै रामायण वाचन तर्फप्रथम, द्वितीय र तृतीय हुनेलाई क्रमशः ५ हजार, ३ हजार र एक हजार रुपैयाँका साथमा प्रमाणपत्र तथा टोपीद्वारा पुरस्कृत गरिने आयोजकले जनाएको छ ।

असार २९ गते विहान पञ्चकन्याबाट रामायण पाठ गराइ प्रभातफेरी कार्यक्रम गरिनेछ । सोही दिन ११ बजेदेखि झाँकी प्रदर्शन, कविता र रामायण वाचन प्रतियोगितामा, विजेतालाई पुरस्कार वितरण सम्मान समारोह लगायतका कार्यक्रममा गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री सुरेन्द्र पाण्डेले सम्बोधन गर्ने कार्यक्रम तय गरिएको छ ।

Adertisement

सेयर गर्नुहोस्प्रतिक्रिया दिनुहोस्सम्बन्धित खवर

सम्बन्धित खवर

Leave a Reply

Your email address will not be published.

छुटाउनुभयो कि?

Close
Back to top button
You cannot copy content of this page.
Close

Ad Blocker Detect

Please consider supporting us by disabling your ad blocker